Nyitókép: Kisbenedek Attila/AFP
A Magyar Péterék kampányának finanszírozása körüli hallgatás, illetve az életszerűtlen adatok közlése egyaránt azt jelzi, hogy valami nincs rendben a Tisza Párt pénzügyei körül. A kulcsszó most is a mikroadomány, ám a baloldali politikai szereplők esetében eddig mindig kiderült, hogy valójában szó sem volt kisebb összegű támogatásokról, a pénz külföldről, Amerikából érkezett – írja a Magyar Nemzet.
A lap szerint amennyiben a valós piaci árakat tartjuk szem előtt, akkor
jóval több, mint félmilliárd forintot is elkölthettek Magyar Péterék az elmúlt két hónap különböző kampányrendezvényeinek, tüntetéseinek a költségeire, miközben nem lehet tudni, hogy valójában kik állták a vakos számlákat.
A végösszeg egyértelműen tovább emelkedik majd, hiszen még hátra van a Tisza Párt június 8-ra, a Hősök terére tervezett demonstrációja. Magyar többször hivatkozott arra, hogy a költségeket tulajdonképpen mikroadományokból teremtik elő.
A HVG-nek adott egyik interjúban a Tisza párt alelnöke azt mondta: „Több tízmillió forint érkezett egyszerű magyar emberektől, több ezer embertől, és nem külföldről, nem dollár, és nem NER-es pénzt.”
A Magyar Nemzet szerint figyelemre méltó, hogy amint elindult a Talpra Magyarok Közössége, majd amikor Magyar átvette a Tisza pártot, mindkét szervezetnek viharos gyorsasággal létrehozták a honlapját a támogatási lehetőséggel együtt
Ma már banki átutalással és bankkártyás fizetéssel is lehet adakozni Magyaréknak.
Ugyanakkor máig sem tudjuk, hogy a mozgalmat és a pártot akár pénzzel támogatók, akár a honlapokon szimpatizánsként feliratkozók személyes adatai hová kerülnek, kik az adatkezelők.
Mint ismert: korábban az adatvédelmi tájékoztatójukban megjelent a Bajnai Gordon, volt baloldali miniszterelnök nevével fémjelzett DatAdat cégcsoport osztrák vállalata, az Estratos Digital GmbH, mint adatkezelő, de néhány órával azután, hogy a Magyar Nemzetben megjelent a hír, leszedték a Talpra Magyarok oldaláról a cég nevét. Magyar azzal magyarázta a leleplezett datadatos kapcsolatot, hogy „valakitől kaptak” egy adatvédelmi tájékoztató mintát és azt kitették a honlapjukra, mert nem akartak külön fizetni érte.